Stypendia dla szczecińskich studentów i doktorantów

Od 1 do 8 marca 2019 r. można składać wnioski w XVIII edycji programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin dla studentów i doktorantów.

Przyznawane stypendia mają wspierać edukację i prowadzenie badań na preferowanych kierunkach oraz w wybranych dyscyplinach naukowych. Dodatkowo, mają on przeciwdziałać odpływowi utalentowanych młodych ludzi ze Szczecina oraz pomóc w przyciągnięciu osób spoza tego miasta.

O stypendia mogą aplikować osoby, które:

1. są mieszkańcami Szczecina,
  2. mają obywatelstwo jednego z Państw Członkowskich Unii Europejskiej lub ma kartę stałego pobytu w Polsce,
  3. w momencie złożenia wniosku mają nie więcej niż 26 lat (studenci) lub 30 lat (doktoranci),
  4. uzyskały średnią ocen za ostatnie dwa semestry nie niższą niż 4,5 (studenci) bądź ukończyły studia wyższe jednolite magisterskie lub studia II stopnia z wynikiem co najmniej dobrym (doktoranci),
  5. deklaruje pracę lub dalszą naukę na terenie Szczecina, lub gminy, albo powiatu będącego członkiem Stowarzyszenia Szczeciński Obszar Metropolitalny.

Studenci mogą liczyć na stypendia w wysokości: 1 000,00 zł brutto w pierwszym roku pobierania stypendium, 1 200,00 – w drugim i 1 400,00 – w trzecim. W przypadku doktorantów, kwota stypendium wynosi 3 000,00 zł brutto.

Wnioski o stypendium naukowe należy składać w Urzędzie Miasta Szczecin, w Biurze Strategii, pok. 407, pl. Armii Krajowej 1 (IV piętro, skrzydło Urzędu Miasta przy ul. Odrowąża), w terminie od 1 do 8 marca 2019 r. do godz. 15.00.

Szczegółowe informacje o programie stypendialnym i warunki udziału są dostępne na stronie Urzędu Miasta Szczecin.

Inkubator