Centrum Zarządzania Projektami w RCIiTT

Z dniem 1 stycznia 2018 r., w celu kompleksowej obsługi projektów badawczych, projektów z funduszy zewnętrznych oraz projektów i programów międzynarodowych, w strukturze organizacyjnej Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii (RCIiTT) utworzone zostało Centrum Zarządzania Projektami (CZP).

Usunięto obraz.

Centrum Zarządzania Projektami przejęło zadania istniejącego dotychczas w administracji centralnej Działu Obsługi Funduszy Zewnętrznych oraz zadania Działu Nauki w zakresie obsługi projektów badawczych oraz Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii w zakresie obsługi projektów i programów międzynarodowych, w tym z UE.  Nadrzędnym zadaniem Centrum jest całościowa organizacja działań w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków finansowych na działalność naukową, badawczą, rozwojową oraz wdrożeniową.

Dnia 3 stycznia w Centrum uruchomiony został punkt informacyjny tzw. „one-stop-shop”, gdzie pracownicy uczelni pozyskają informacje nt. dostępnych zewnętrznych źródeł finansowania. Działalność CZP ma ułatwić pracownikom uczelni realizację projektów ze środków zewnętrznych, a także znacznie przyspieszyć wewnętrzne procesy w tym obszarze. Skonsolidowane zostały jednostki o podobnych obszarach działania, dzięki czemu zakładany jest wzrost efektywność w pozyskiwaniu środków finansowych w ZUT i poprawa jakości realizowanych w tym obszarze zadań.

Siedzibą CZP jest obiekt RCIiTT przy ul. Jagiellońskiej 20-21, 70-363 Szczecin.

Dane teleadresowe pracowników Centrum dostępne są na stronie internetowej RCIiTT.