Zarządzanie ryzykiem walutowym w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej - zakres podstawowy

Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców i innych podmiotów zainteresowanych działalnością eksportową, importową lub wykorzystaniem zagranicznych walut w obrotach handlowych.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
26.10.2017 — 09:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
24.10.2017 — 23:59
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie
Opis wydarzenia

Pierwszego dnia uczestnicy szkolenia uzyskają podstawową wiedzę o narzędziach zabezpieczających przed ryzykiem walutowym i możliwościach poprawy efektywności działań na rynku międzynarodowym.

Szkolenie poprowadzi Pan Jacek Maliszewski – Główny Ekonomista firmy DMK oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej WGT S.A.

Wykładowca
Fałsz
Jacek
Maliszewski
DMK Sp. z o.o.
GŁÓWNY EKONOMISTA
09:00-09:15
Powitanie uczestników oraz prezentacja usług sieci Enterprise Europe Network
Krystyna Flak, RCiTT
09:15-10:30
1. Czynniki wpływające na zmiany kursów walut;
2. Przegląd prognoz sporządzonych przez czołowe instytucje finansowe na świecie – jak czytać takie prognozy, jakie wnioski z nich wyciągać, jak wykorzystywać te informacje do własnych celów
10:45-12:00
3. Co to jest forward walutowy i jak z niego korzystać?
4. Co to jest opcja walutowa? Kto jest nabywcą opcji a kto wystawcą?
12:15-13:30
5. Zabezpieczenie krótkoterminowego ryzyka kursowego z użyciem forwardu
14:00-15:30
6. Ubezpieczenie ryzyka średnioterminowego oraz długoterminowego z użyciem opcji walutowej
7. Ryzyko księgowe, a ryzyko kasowe - różne podejścia do zarządzania ryzykiem kursowym. Praktyczne przykłady z życia polskich importerów i eksporterów wzięte. Najczęstsze błędy jakie są popełniane w tych procesach.
8. Lokaty dwuwalutowe - optymalne zarządzanie płynnością gotówkową.
not-promoted
sala Szwalnia (115, I piętro)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Szkolenie przewidziane jest dla:

1. pracowników firm, posiadających swoją siedzibę lub oddział na terytorium województwa zachodniopomorskiego, z następujących branż: Administracja i polityka, Biotechnologia Budownictwo i architektura, Chemia i tworzywa, Drewno i meble, Edukacja i szkolnictwo, Elektronika i automatyka, Elektryczna, Energetyka i gaz, Finanse, księgowość i ubezpieczenia, Gastronomia i hotelarstwo, Górnictwo, Handel hurtowy i detaliczny, ICT, Kultura i sztuka, Media i informacje, Medycyna i zdrowie, Morska / stoczniowa, Motoryzacja, Nanotechnologia, Nieruchomości, Ochrona mienia, Ochrona środowiska, Opakowania (w tym papierowe), Papier i wyroby papierowe (bez opakowań), Poligrafia i reklama, Prawo, Przemysł i produkcja – inne, Rybactwo i rybołówstwo, Spożywcza i rolnictwo, Stalowa i metalowa, Szkło i ceramika, Tekstylia, Transport i logistyka, Turystyka i sport, Tytoń - produkcja i sprzedaż, Uroda i relaks.
  2. naukowców oraz przedstawicieli instytucji samorządowych.

Do 20.10.2017 pierwszeństwo w rejestracji mają przedsiębiorcy!

Obowiązuje limit max. 2 osoby z firmy (nie dotyczy naukowców).

Podczas rejestracji naukowcy wpisują NIP uczelni.

Organizator wydarzenia
zdjęcie portretowe Krystyny Flak
Krystyna
Flak
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Inne wydarzenia