Informacje patentowe kluczem do sukcesu w działalności badawczo-rozwojowej

Zapraszamy pracowników ZUT na seminarium poświęcone wykorzystaniu danych patentowych w prowadzeniu prac badawczych, które odbędzie się 27 marca 2018 r.

Liczba miejsc
nieograniczona
Data rozpoczęcia
27.03.2018 — 10:30
Termin przyjmowania zgłoszeń
25.03.2018 — 23:59
Rodzaj wydarzenia
Seminarium
Opis wydarzenia

Informacje patentowe są cennym zbiorem danych o osobach i podmiotach specjalizujących się w danej dziedzinie oraz o ich osiągnięciach. Dzięki nim można zarówno poznać konkurencję jak i znaleźć potencjalnych partnerów do współpracy. Dane te pozwalają również sprawdzić czy nasz pomysł jest nowy i warto go rozwijać, czy też ktoś już wcześniej opatentował podobne rozwiązania.

Uczestnicy seminarium dowiedzą się jak mądrze korzystać z informacji patentowych by usprawnić swoją pracę, efektywnie dysponować zasobami i tworzyć innowacyjne produkty. Prócz ogólnej wiedz o ochronie własności intelektualnej poznają także platformę IamIP, do której ZUT posiada dostęp. IamIP jest to ogólnoświatowa baza zdygitalizowanych patentów, która pozwala wyszukiwać, zarządzać, śledzić i komentować opracowane rozwiązania oraz analizować sytuację w danej dziedzinie.

Seminarium poprowadzi Mårten Persson, specjalista z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie ochrony patentowej, który w firmie IamIP odpowiada za wsparcie techniczne i edukację klientów.

Seminarium będzie prowadzone w języku angielskim.

Wykładowca
Fałsz
Mårten
Persson
IamIP Sverige AB
Paweł Żebrowski, RCIiTT ZUT
not-promoted
Czym jest własność intelektualna i dlaczego należy się o nią troszczyć.
Jakie informacje można uzyskać z danych patentowych.
Wprowadzenie do platformy IamIP
Mårten Persson, IamIP
not-promoted
sala Przędzalnia (031, parter)

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

Seminarium skierowane do pracowników ZUT.

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Inne wydarzenia

• #009ED2