Go International - Instrumenty wsparcia działalności międzynarodowej firm

Obecnych oraz przyszłych eksporterów zapraszamy 12 czerwca br. na unikatowe szkolenie, które pomoże im rozpocząć i rozwinąć działalność na zagranicznych rynkach.

Liczba miejsc
Data rozpoczęcia
12.06.2017 — 09:00
Termin przyjmowania zgłoszeń
08.06.2017 — 12:00
Rodzaj wydarzenia
Szkolenie
Opis wydarzenia

Polski eksport dynamicznie rośnie. Dane za pierwszy kwartał 2017 r. wskazują, że był on wyższy o ok. 9% niż w analogicznym okresie 2016 r. Zachodniopomorscy przedsiębiorcy również aktywnie przyczyniają się do tego wzrostu.

Na spotkaniu zaprezentujemy Państwu możliwości dofinansowania, narzędzia dostarczające dane o rynkach docelowych, a także posłuchamy doświadczenia kilku przedsiębiorców z działalności eksportowej.

Swoimi doświadczeniami i wiedzą dzielić się będą przedsiębiorcy, konsultanci RCIiTT, eksperci Banku Zachodniego WBK SA oraz projektu Natureef.

Wykładowca
Szymon
Bolewski
Bank Zachodni WBK
Wojciech
Łopatkiewicz
Bank Zachodni WBK
Przemysław
Olewnik
Socatots Polska sp. z o. o.
Jaśmina
Solecka
Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia”
kierownik projektu, Natureef
Andrzej
Wojciechowski
Radex Zbigniew i Tomasz Nagay sp. j.
zdjęcie portretowe Pawła Żebrowskiego
Paweł
Żebrowski
KIEROWNIK CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII, RCIiTT
09:00-09:15
Czy warto korzystać z dofinansowania i wsparcia biznesowego?
Paweł Żebrowski, RCIiTT
09:15-09:30
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Enterprise Europe Network - wsparcie nauki i biznesu
Paweł Mieczan, RCIiTT
09:30-10:00
Wsparcie firm w poszukiwaniu potencjalnych partnerów biznesowych – Portal Santander Trade, Santander Network, warsztaty szkoleniowe oraz misje biznesowe
Szymon Bolewski, BZ WBK
Wojciech Łopatkiewicz, BZ WBK
10:00-10:15
Razem łatwiej
Jaśmina Solecka, Natureef
10:15-10:30
Poszukiwanie kontrahentów i tworzenie relacji biznesowych
Andrzej Wojciechowski, RADEX sp.j.
10:45-11:30
Źródła finansowania działalności międzynarodowej firm
Strategia eksportowa jako narzędzie przygotowania firm do działalności międzynarodowej
Paweł Mieczan, RCIiTT
11:30-11:45
Finansowanie wyjazdów, wystawiania się na targach, poszukiwania partnerów, ochrony własności intelektualnej
Jaśmina Solecka, Natureef
11:45-12:00
Nowe rynki eksportowe. Czy warto korzystać z pomocy?
tbd
sala Szwalnia (115), I piętro

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21

Kryteria rekrutacji

W szkoleniu mogą wziąć udział przedsiębiorcy mający swoją siedzibę w województwie zachodniopomorskim i działający w jednej z następujących branż:

• ICT, rolnictwo i branża spożywcza, górnictwo, energia i gaz, produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych, produkcja papieru i wyrobów papierowych, branża stalowa i metalowa, budownictwo, handel hurtowy i detaliczny, motoryzacja, gastronomia i hotelarstwo, transport i logistyka, nieruchomości, zdrowie, turystyka, przemysł chemiczny i tworzywa, elektronika i automatyka, tekstylia, szkło i ceramika, przemysł morski, drewno i meble, poligrafia i reklama, ochrona mienia.

Obowiązuje limit 2 osób z jednej firmy, chyba że po zakończeniu rekrutacji zostaną wolne miejsca.

Organizator wydarzenia
Graficzny symbol portretu
Paweł
Mieczan
Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

konsultant ds. transferu technologii

Szczegóły dojazdu
Zapytanie o szkolenie dedykowane

Szkolena dedykowane

Form
CAPTCHA obrazkowa
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.